A CSICSÓKA /LATIN NEVÉN: HELIANTHUS TUBEROSUS/ A FÉSZKES VIRÁGÚAK CSALÁDJÁBA TARTOZÓ GUMÓS, ÉVELŐ GYÓGYNÖVÉNY.
AMERIKA FELFEDEZÉSÉVEL KERÜLT EURÓPÁBA AZ EGYÉBKÉNT ÉSZAK AMERIKÁBÓL SZÁRMAZÓ GYÓGYNÖVÉNY, MELYET AZ INDIÁNOK NAGY BECSBEN TARTOTTAK.
HAZÁNKBAN A XVII. SZÁZAD KÖZEPÉN JELENT MEG. EURÓPA TÖBB ORSZÁGÁBAN IS TERMESZTIK, KÖZÜLÜK FRANCIAORSZÁGBAN A LEGNAGYOBB TERÜLETEN.
A CSICSÓKA KÖZELI ROKONSÁGBAN ÁLL A NAPRAFORGÓVAL. A SZÁRA AKÁR 3-4m MAGASRA IS MEGNŐ. CSÚCSÁN A NAPRAFORGÓHOZ HASONLÓ, DE ANNÁL KISEBB SÁRGA VIRÁGAI ŐSSZEL NYÍLNAK.
A TÖVE KÖZELÉBEN, A TALAJ FELSZÍNE ALATT 5-6cm VASTAG, 6-9cm HOSSZÚ /FAJTÁTÓL FÜGGŐEN VÁLTOZHAT/ GUMÓKAT NÖVESZT,MELY HASONLÓ A KRUMPLIHOZ. SZINTE MINDEN TALAJON MEGÉL, KEVÉS GONDOZÁSRA TART IGÉNYT. SZÁMOTTEVŐ BETEGSÉGE NINCS, MEGELÉGSZIK A PURITÁN TARTÁSSAL.
TEHÁT MÉLTÁN SOROLHATÓ A BIO MÓDON TERMESZTHETŐ NÖVÉNYEK KÖZÉ.
A NÖVÉNYRŐL
2010.03.25. 22:41 | Biogazdi | Szólj hozzá!
A bejegyzés trackback címe:
https://biogazdi.blog.hu/api/trackback/id/tr691869155
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Nincsenek hozzászólások.